26.09.2016
«…Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертно ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…»
Дмитро Павличко
26 вересня 2016 у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» на виконання плану заходів y зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, студенти 1-х курсів долучилися до заочної подорожі до «Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», а студенти 2-3 курсів взяли участь у інформаційно-просвітницькій годині «Мовчазний крик».
Метою заходів є вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, а також для об'єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності, задля єднання народу навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, здатної захистити всіх своїх громадян, на підтримку українських та міжнародних громадських ініціатив.
Студенти перших курсів мали змогу побачити пам'ятні місця Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», а саме: «Пам'ятник радянським громадянам та військовополоненим солдатам і офіцерам Радянської Армії, розстріляним німецькими фашистами у Бабиному Яру», (скульптори М. Лисенко, О. Вітрик, В.Сухенко, архітектори А. Ігнащенко, Л.Іванченко, В. Іванченков); пам'ятний знак – «Мінора» - єврейський семисвічник, присвячений трагедії єврейського народу (архітектор Ю. Паскевич, інженер Б. Гіллер, художники Я. Левич, І. Левич); пам'ятні знаки, які відображають різні сторінки трагедії Бабиного Яру, встановлені в 90-ті роки на розі вулиць Дорогожицької і Шамрило – в'язням Сирецького концтабору, на вул. Грекова, 22-а – Київським футболістам, на території Кирилівської лікарні – пацієнтам розстріляним в 1941-1942 рр. тощо.
Під час інформаційно-просвітницької години «Мовчазний крик», присвячена 75-тій річниці трагедії Бабиного Яру, було висвітлено жахливі події 29-20 вересня 1941 року, коли в яру було розстріляно нацистами близько 34 тисяч євреїв. Також було приділено увагу діяльності українських націоналістів, які постраждали від фашистського режиму. Упродовж 1941 – 1943 роках у Бабиному Яру було розстріляно 621-го члена ОУН і серед них відому українську поетесу Олену Телігу.
Проведені заходи стали приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей.
|